Catering dietetyczny stał się niezwykle modny kilka lat temu, kiedy to dietę pudełkową wytrwale promowali znani z sieci społecznościowych trenerzy fitness oraz celebryci, dla których możliwość zaprezentowania zgrabnej sylwetki i modnego wyglądu ma niemałe znaczenie. Obecnie catering dietetyczny Białystok na stałe wpisał się w ofertę wielu restauracji, a dzięki przystępnym cenom, stał się dostępny dla wszystkich, którzy nie chcą, nie potrafią, bądź z pewnych powodów nie mogą gotować zdrowych obiadów.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Usługę nazywaną cateringiem dietetycznym świadczą dziś nie tylko punkty gastronomiczne (bary, restauracje), ale również firmy, które nie zajmują się obsługą klientów w lokalu, a wyłącznie dostarczaniem pożywienia na dowóz. Dieta pudełkowa dowożona jest do klientów codziennie bądź też kilka razy w tygodniu, wszystko zależy od tego, jaki system pracy panuje w danej firmie cateringowej.

Catering dietetyczny Białystok  na jeden dzień obejmuje pięć posiłków zapakowanych w wygodnie, higieniczne pudełka. Pudełka te można zabrać ze sobą do pracy, na uczelnię i w każde inne miejsce, w którym akurat będziemy, gdy przyjdzie pora na spożycie kolejnego posiłku. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy starają się jeść regularnie. Nie od dziś wiadomo, że regularne, stosunkowo częste (co około 3 godziny) niewielkie posiłki są dla organizmu znacznie lepsze niż zaledwie dwa syte posiłki w ciągu dnia.

Jedzenie w pudełkach jest gotowe do spożycia, ale oczywiście można je przełożyć na talerz bądź też podgrzać w kuchence mikrofalowej. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań klientów. Ważne, że dieta na dowóz jest zawsze pod ręką, dlatego szczególnie mocno tę formę odżywiania cenią osoby zapracowane oraz ci, którzy prowadzą walkę z nadprogramowymi kilogramami.

Catering dietetyczny Białystok – jak zamawiać?

W dużych miastach nie występują problemy z dostępnością cateringu dietetycznego. Firm świadczących takie usługi jest wiele, zatem jak wybrać tę najlepszą i w jaki sposób złożyć zamówienie? Na pewno warto prześledzić opinie na temat cateringu, zarówno te zamieszczone w sieci, jak i popytać wśród znajomych, współpracowników, czy ktoś korzysta/korzystał z usług danej firmy i co może na ten temat powiedzieć. Konicznie należy się zapoznać z informacjami  zamieszczonymi na stronie internetowej danej firmy. Dokładna analiza oferty, a więc rodzajów i kaloryczności oferowanych diet, pozwoli ocenić, czy propozycje firmy są dla nas odpowiednie. Oczywiście ważne jest również zapoznanie się z informacjami na temat sposobu realizacji dostaw, długości abonamentów czy konsultacji dietetycznych.