Czy warto wypróbować catering dietetyczny Warszawa?

W Polsce powstaje coraz więcej firm cateringowych, które zajmują się obsługą przyjęć i bankietów, a także codziennymi dostawami posiłków do przedsiębiorstw, szpitali, placówek oświatowych itp. Obok nich funkcjonują firmy, które oferują tzw. dietę pudełkową, a więc dowożą posiłki pod adres wskazany przez klientów indywidualnych (zwykle jest to adres zamieszkania). Świadczoną przez nie usługi nazywa się cateringiem dietetycznym.

Catering dietetyczny Warszawa – co to takiego?

catering dietetycznyPoczątkowo catering dietetyczny pojawił się w dużych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków. Tam zainteresowanie usługą było największe, ponieważ wielu mieszkańców miast pracuje w korporacjach, spędza całe dnie poza domem i nie ma czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Poza tym Warszawa i Kraków to miasta, w których żyje wiele osobistości ze świata kultury: aktorzy, muzycy, dziennikarze. Śmiało można rzec, że to właśnie te osoby wypromowały dietę pudełkową, uznając ją ze rozwiązanie niezwykle wygodne.

Catering dietetyczny Warszawa (sprawdź ofertę LightDiet) to usługa polegająca na przygotowywaniu zamówionego przez klienta pożywienia, a następie realizacji dostawy pod wskazany adres. Tym samym codziennie rano (w niektórych przypadkach co drugie dzień) klient otrzymuje pięć zbilansowanych posiłków, które powinien spożyć w ciągu dnia, najlepiej w równych odstępach czasu. Posiłki pakowane są w higieniczne pudełka, które można zabrać ze sobą w każde miejsce. Jedzenie można spożywać na zimno i to bezpośrednio z pudełek, ale jeśli klient ma ochotę i przede wszystkim odpowiednie warunki ku temu, może je podgrzać i przełożyć na talerz.

Czy warto skorzystać z oferty firm cateringowych?

Jeżeli chodzi o zalety diety pudełkowej, największą jest z pewnością wygoda. Klient nie musi robić nic – nie chodzi na zakupy spożywcze, nie wymyśla przepisów i nie liczy kalorii, nie traci czasu na przygotowywanie posiłków, nie musi sprzątać w kuchni ani zmywać naczyń, nie musi nawet odwiedzać żadnego lokalu gastronomicznego. Catering dietetyczny Warszawa to zatem ogromna oszczędność czasu i wybawienie dla tych, którzy nie lubią, bądź nie potrafią gotować.

Dieta pudełkowa to także możliwość poznawania nowych smaków. Klient wielokrotnie otrzymuje posiłki złożone z produktów, których nigdy by ze sobą nie zestawił. Ciekawe połączenia smakowe to jednak nie wszystko – posiłki są przede wszystkim odpowiednio zbilansowane i zdrowe. Pozwalają na zachowanie dobrego wyglądu i świetnego samopoczucia.

Kolejną zaletą cateringu dietetycznego jest fakt, że firmy świadczące taką usługę oferują wiele rodzajów diet. Z oferty mogą zatem skorzystać nie tylko ci, którzy nie mają czasu gotować, ale również osoby, którymi kierują inne pobudki: chcą schudnąć albo zbudować masę mięśniową, chcą pozbyć się cellulitu, chcą wyeliminować z diety mięso, laktozę albo gluten. Catering dietetyczny Warszawa stanowi również odpowiedź na potrzeby diabetyków.