Dieta alkaiczna – pamiętaj o zasadach

W dzisiejszym świecie coraz częściej odczuwamy brak czasu. Szybki obieg informacji sprawia, że ciągłe musimy być na bieżąco ze wszystkim, w efekcie zaczynamy żyć w coraz większym pośpiechu i przestajemy mieć czas na cokolwiek. Brak czasu dotyczy także, a może przede wszystkim braku czasu na jedzenie. Dotyczy to braku czasu na spokojne spożywanie posiłków w gronie rodziny, ale także braku czasu na właściwe przygotowanie dań czy ich spokojne spożywanie. W związku z tym nagle okazuje się, że nie mamy czasu na zadbanie o właściwą dietę i ciągle spożywamy posiłki przygotowane w mikrofalówce, pochodzące z wygodnych fast foodów czy też przygotowane z wysoko przetworzonych produktów. W efekcie coraz częściej dochodzi do różnorodnych problemów zdrowotnych, w tym także do zakwaszenia organizmu.

Zakwaszenie organizmu to spory problem. Sytuacja gdy kwasowo-zasadowa równowaga organizmu zostaje naruszona sprawia, że odczuwamy szereg mniej lub bardziej poważnych problemów. Mowa tutaj o stanach chronicznego zmęczenia, nerwowości, o dużym i ciągle nam towarzyszącym stresie, o problemach z paznokciami, skórą czy układem moczowym. Dieta bogata  w wysoko przetworzone produkty oraz produkty kwasotwórcze sprawia, że naprawdę nie czujemy się dobrze. Odpowiedzią i skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być dieta alkaiczna. Dieta alkaiczna to inaczej dieta zasadowa, a więc dieta  bogata w produkty alkalizujące. Dieta ma na celu przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu a tym samym poprawę ogólnego samopoczucia oraz lepszą kondycję.

Dieta alkaiczna -wpływ na organizm

Dieta alkaiczna staje się coraz bardziej popularna wśród wielu osób. Dieta alkaiczna składa się przede wszystkim z wielu warzyw i owoców, które powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie. Poza tym dieta alkaiczna w dużej mierze bazuje na wyeliminowaniu produktów kwasotwórczych takich jak mięso, nabiał czy wysoko przetworzone węglowodany. Dzięki eliminacji tego typu produktów i dodaniu świeżych owoców, warzyw i regularnym spożywaniu wody, orzechów, migdałów czy kiełków roślinnych dieta zasadowa może pomóc nam w odkwaszeniu organizmu i odzyskaniu energii.