Na problemy z cellulitem narzeka wiele kobiet. Okazuje się, że z pomarańczową skórką niekiedy borykają się nawet szczupłe kobiety w okolicach dwudziestego roku życia. Z czego to wynika? Z pewnością niska aktywność fizyczna i spożywanie przetworzonego jedzenia nie wpływają korzystanie na kondycję skóry. Trzeba próbować to zmienić. Warto zacząć od wprowadzenia zmian w sposobie odżywiania. Dieta antycellulitowa opiera się na kilku prostych zasadach.

Cellulit – nie tylko defekt kosmetyczny

Cellulit nazywany jest pomarańczową skórką, ponieważ pokryta nim skóra marszy się podobnie, jak skórka pomarańczy. W zależności od stadium cellulitu, zgrubienia mogą być widoczne przez cały czas, również w stanie spoczynku, bądź tylko wtedy, gdy intensywnie się ruszamy albo ściśniemy skórę palcami. Niekiedy defekt uwidacznia się też w czasie siadu lub kucania.

Wyróżniamy cztery etapy powstawania cellulitu. O ile w stadium początkowym przypadłość może być traktowana wyłącznie jako defekt kosmetyczny, o tyle w stadium zaawansowanym może prowadzić do powstawania dolegliwości bólowych. Niekiedy pod skórą powstają twarde guzki, które uciskają włókna nerwowe i naczynia krwionośne. Z tego powodu cellulit nazywa się też chorobą tkanki łącznej. Aby nie dopuścić do tak znacznego pogorszenia kondycji skóry, z pomarańczową skórką należy walczyć już na wczesnych etapach jej rozwoju.

Jak walczyć z cellulitem?

Sposobów na walkę z cellulitem jest wiele. Najlepsze efekty przyniesie zmasowany atak, dlatego powinniśmy połączyć przynajmniej kilka z nich. Wśród metod zwalczania cellulitu wymienia się: zwiększoną aktywność fizyczną, zwłaszcza ćwiczenia na mięśnie nóg i pośladków, kosmetyki antycellulitowe i ujędrniające, masaże przy pomocy szorstkiej gąbki i naprzemiennych zimnych i ciepłych natrysków. Efekty wspomogą również masaże bańką chińską oraz specjalistyczne zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Ogromne znaczenie ma także dieta antycellulitowa. Dodatkowym wsparciem będą suplementy diety, które wspomagają usuwanie z organizmu nadmiaru wody i toksyn.

Dieta antycellulitowa i jej zasady

Dieta antycellulitowa wyklucza wszelkie tłuste i ostro doprawione posiłki, które sprzyjają gromadzeniu się wody w organizmie. Niewskazane jest zwłaszcza używanie soli. Dieta ta koncentruje się natomiast na produktach takich jak: chude mięso, nabiał, produkty zbożowe bogate w błonnik pokarmowy. Posiłki należy spożywać w równych odstępach czasu, a między nimi wypijać duże ilości wody niegazowanej lub zielonej herbaty, która działa moczopędnie.

Osoby, którym pewną trudność sprawia wybieranie produktów dozwolonych na diecie antycellulitowej oraz komponowanie z nich posiłków, mogą zamówić taką dietę w firmie cateringowej (zobacz LightDiet.pl). Dieta pudełkowa to ogromne ułatwienie w walce z cellulitem i spora oszczędność czasu. Wystarczy regularnie spożywać dostarczane posiłki, by wkrótce móc cieszyć się jędrniejszą skórą, szczuplejszą sylwetką i lepszym samopoczuciem.