Dieta na dowóz – wygodne i skuteczne rozwiązanie w walce z kilogramami

Walka o wymarzoną sylwetkę potrafi być naprawdę długa i męcząca. Zwłaszcza wtedy, gdy do zrzucenia jest sporo kilogramów, a poziom motywacji pozostawia wiele do życzenia. Jednym ze skutecznych, ale też wygodnych rozwiązań w takiej sytuacji jest dieta na dowóz.

Na czym polega skuteczne odchudzanie?

Skuteczne, czyli takie, które pozwala na zrzucenie balastu w postaci dodatkowych kilogramów i to zrzucenie w zadowalającym tempie. Tempo to nie powinno być zbyt szybkie, ponieważ chudnąc zbyt szybko możemy zrujnować sobie zdrowie. Drugim powodem, dla którego warto odchudzać się z głową, jest ryzyko wystąpienia efektu jojo. Im chudniemy wolniej, tym to ryzyko jest mniejsze.

Oczywiście zbyt wole tempo chudnięcia także nie jest pożądane przez osoby na diecie, ponieważ może spowodować spadek motywacji. Nie widząc efektów w postaci spadku kilogramów i/lub centymetrów, zniechęcamy się i jesteśmy o krok od porzucenia diety.catering dietetyczny

Skuteczna dieta (np. dieta na dowóz) to taka, która odchudzania w zdrowym tempie, a następnie pomaga ustabilizować wagę. Za najlepszą uznaje się dietę na poziomie kalorycznym nie wyższym niż całkowite zapotrzebowanie energetyczne danej osoby i nie niższym niż jej podstawowe zapotrzebowanie.

Mówiąc o skutecznej diecie, zazwyczaj ma się na myśli pięć niewielkich posiłków w ciągu dnia, duże ilości warzyw i owoców, eliminację przetworzonego jedzenia, słodyczy, słonych przekąsek, alkoholu oraz gazowanych napojów. Za każdym razem wspomina się też o spożywaniu dużych ilości wody niegazowanej.

Dieta na dowóz, czyli kilka słów o cateringu dietetycznym

Osoby, które poznają już wymienione wyżej zasady zdrowego odchudzania, powinny po prostu wcielić je w życie. Niestety nie zawsze jest to takie proste. Ukształtowane przez lata nawyki zdają się dominować nad osobą otyłą, której trudno jest zmienić dotychczasowy sposób żywienia. Często brakuje jej motywacji  chęci, by gotować zdrowo, a niekiedy problemem jest brak umiejętności kulinarnych. Łatwiej kupić niezdrową przekąskę niż ugotować zdrowy obiad.

Dieta na dowóz, czyli popularny w ostatnim czasie catering dietetyczny (zobacz lightdiet.pl) to dla takich osób idealne rozwiązanie. Klient firmy cateringowej każdego dnia otrzymuje pięć zbilansowanych posiłków, które musi spożyć w równych odstępach czasu. Posiłki są zapakowane w higieniczne i wygodne pudełka, dzięki czemu można je wszędzie ze sobą zabrać. Posiłki są gotowe do spożycia.

Dieta na dowóz ma tę ogromną zaletę, że klient nie musi robić zakupów ani gotować, zatem nie kupuje w sklepie niezdrowych przekąsek, ani też nie podjada w czasie przygotowywania posiłków. Nie musi też liczyć kalorii, bowiem ktoś zrobił to za niego. By zdrowo chudnąć, wystarczy zjadać to, co każdego ranka dostarcza nam kurier.