Dieta i koncentracjaKoncentracja jest nam niezbędna: w pracy, w szkole, podczas egzaminów, lecz i w codziennym życiu przykładowo w trakcie prowadzenia auta. Obniżona koncentracja nieodzownie oznacza kłopoty, w takim stanie łatwo bowiem o popełnienie jakiegoś błędu.Niestety, poziom koncentracji jest kwestią niezwykle zmienną i niekiedy ciężko nam nad nim panować. Co możemy uczynić, aby zwiększyć swoją koncentrację? Jest na to parę skutecznych, a także wbrew temu, co mogłoby się wydawać prostych, metod.

Dieta

W okresie nasilonego trudu fizycznego a także intelektualnego możesz także wspomagać się suplementami diety. Dobrym przykładem suplementu, jaki znacząco wpływa pozytywnie na koncentrację oraz zwiększa poziom energii jest Laminina, która działa w oparciu o naturalne składniki.

Pożywieniem dla mózgu jest też świeże powietrze. Wietrz pomieszczenia w których pracujesz lub się uczysz, chodź na spacery, uprawiaj sport.

To co jemy ma duży wpływ na pracę całego naszego organizmu w tym mózgu. Jeżeli kiepsko się odżywiasz, szybko poczujesz nie jedynie spadek energii, lecz także koncentracji. Poprzez kiepskie odżywianie rozumiemy słabą jakość spożywanych posiłków. Faktem jest gdyż, iż wielokrotnie przedkładamy ilość ponad jakość. Paczka ciastek nie wspomoże pracy naszego mózgu, choć zapewne będziemy czuć się najedzeni.

Mózg do wydajnej pracy potrzebuje tłuszczy nienasyconych, jakie znajdziesz przykładowo w rybach a także olejach. Ważne są też minerały a także witaminy. Do diety wprowadź orzechy (szczególnie włoskie, jakie mają wielki wpływ na poziom koncentracji i zdolność uczenia się), nasiona (np. słonecznika, dyni, goji), jaja, produkty pełnoziarniste. Zadbaj też o stosowną ilość płynów.