Na skórze człowieka od czasu do czasu pojawiają się zmiany, które obrazują to, co dzieje się wewnątrz organizmu. W okresie dojrzewania, kiedy w organizmie buzują hormony, na twarzy mogą pojawić się wypryski. Kiedy zjemy coś uczulającego, może pojawić się wysypka. Po intensywnym wysiłku fizycznym skóra jest wilgotna i zaczerwieniona, w czasie infekcji wirusowej blada, lekko zasiniona. Wszystko to są stany, które na ogół nie wzbudzają większego niepokoju. Niestety obok tego występują zmiany skórne, które powinny skłonić pacjenta do jak najszybszego skonsultowania się ze specjalistą. Zmianami skórnymi zajmuje się dermatolog. W UK może to być polski dermatolog w Londynie.

Dermatolog – leczenia zmian skórnych i chorób jej przydatków

Dermatolog potocznie nazywany jest lekarzem skórnym, lekarzem od skóry. W rzeczywistości jednak specjalista z dziedziny dermatologii zajmuje się nie tylko skórą, ale również jej przydatkami, czyli włosami i paznokciami. Wszelkie zmiany chorobowe, które występują na skórze ciała, ale również na owłosionej skórze głowy, czy bezpośrednio pod paznokciami, są przedmiotem zainteresowania dermatologii. Jeśli chodzi o włosy, pomoc dermatologa jest nieoceniona, choć wielu pacjentów z problemem łuszczącej się skóry głowy i problemem wypadania włosów, zgłasza się bezpośrednio do trychologa, czyli lekarza, który zajmuje się wyłącznie owłosioną skórą głowy i włosami.

Polski dermatolog w UK

Polacy stanowią w Wielkiej Brytanii dość dużą grupę, dlatego nic dziwnego, że na terenie UK funkcjonują polskie szkoły, polskie biura księgowe i polskie przychodnie medyczne. Polska przychodnia w Londynie jest miejscem, w którym osoby polskiej narodowości mogą czuć się komfortowo i bezpiecznie. Przychodnia dysponuje nowoczesnym sprzętem, zatrudnia najlepszych specjalistów wielu dziedzin medycy i co dla wielu niezwykle ważne – oferuje obsługę w języku polskim. Rozmowa o stanach chorobowych nie zawsze jest łatwa, dlatego dobrze, jeśli może być prowadzona w ojczystym języku. Nawet ci, którzy świetnie znają angielski, o sprawach dotyczących ich zdrowia wolą rozmawiać w języku polskim.

Polska przychodnia w Londynie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Polaków w UK i przyjmuje zapisy zarówno do lekarzy rodzinnych, internisty i pediatry, jak i lekarzy specjalistów takich, jak alergolog, kardiolog, endokrynolog, czy właśnie dermatolog. Polski dermatolog w Londynie to osoba, która zdobywała doświadczenie zarówno w polskich, jak i brytyjskich placówkach medycznych, dlatego wie, jak odpowiednio podejść do pacjenta.

Lekarz dermatolog w Londynie – wskazania do wizyty

Niektóre zmiany skórne znikają samoistnie po upływie kilku dni, ale jeśli tak się nie dzieje, albo ich obszar się powiększa, należy udać się do lekarza. Konsultacja jest wskazana, nawet jeśli zmiany nie wywołują dolegliwości bólowych. Podobnie postępujemy, jeśli na skórze pojawiają się bolesne pęcherze, obszary zaognione i piekące, skóra łuszcząca się, powodująca powstawanie krwawych ran. Polski dermatolog w Londynie powinien obejrzeć również pieprzyki, zwłaszcza te o niepokojącym kształcie i kolorze. Jeśli zmiana barwnikowa zmieniła w ostatnim czasie kształt i kolor, do lekarza należy udać się w trybie natychmiastowym.