Zagraniczne oferty pracy kuszą Polaków. Kuszą różnorodnością, wysokimi zarobkami, możliwością rozwoju i podszkolenia języka. Ci, którzy znudzeni są pracą wykonywaną w kraju, chętnie korzystają z ofert pracy zagranicznej. Niekiedy jednak emigracja zarobkowa nie jest wyborem a koniecznością – jedyną możliwością na zdobycie środków finansowych na zakup nieruchomości, kosztowną rehabilitację, spłatę zadłużenia itd. Niestety przymus pobytu w innym kraju, z dala od rodziny i znajomych, nie wpływa korzystnie na psychikę. W takiej sytuacji pomóc może Londyn psycholog polski.

Pomoc psychologa na emigracji

Do psychologa można zgłosić się z różnymi problemami, nie wszystkie są ściśle związane z emigracją zarobkową. Powody pogarszającego się nastroju i niemożności poradzenia sobie z lękami mogą być rozmaite, czasem jest to trauma powypadkowa, czasem choroba kogoś bliskiego, innym razem zawód miłosny, stres w miejscu pracy i wiele innych. Tyle tylko, że we własnym kraju, mając przy sobie rodzinę i znajomych, czy też po prostu możliwość udania się w ulubione miejsca, prawdopodobnie łatwej przezwyciężyć kryzys. Na emigracji jest to trudniejsze, zwłaszcza gdy nie mamy na miejscu zbyt wielu znajomych, a przy tym niezbyt dobrze znamy język angielski, co utrudnia nawiązywanie bliższych relacji.

Nie radząc sobie z emocjami, ze stresem, cierpiąc na bezsenność i popadając w apatię, nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, nie potrafimy wykrzesać z siebie energii. Jeśli w tym okresie nie zostaną podjęte żadne działania, może pojawić się depresja, a nawet myśli samobójcze. Dlatego nie należy czekać, aż sytuacja sama się rozwiąże. Warto skierować swoje kroki do psychologa, zwłaszcza, że w Wielkiej Brytanii bez trudu znajdziemy specjalistę pochodzącego z Polski. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę Londyn psycholog Polski.

Blaski i cienie życia na obczyźnie

Powody, dla których Polacy opuszczają kraj, mogą być różne. Dawniej były to wojny, potem sytuacja polityczna w kraju, dziś są to przede wszystkim względy ekonomiczne. Zachód Europy kojarzony jest z wysokim standardem życia, atrakcyjnymi zarobkami. Ale chociaż emigracja zarobkowa ma wiele zalet, to ma też liczne wady. Pojawiają się trudności emocjonalne, problemy egzystencjalne, nierzadko w grę wchodzą używki. Aby przezwyciężyć tego rodzaju trudności, należy skorzystać z pomocy psychologa. Ale głównym narzędziem w pracy psychologa jest rozmowa, a trudno ją przeprowadzić, jeśli pacjent i specjalista posługują się różnymi językami.

Londyn psycholog Polski

Nawet te osoby, które od wielu lat mieszkają w Wielkiej Brytanii, dobrze znają język angielski i doskonale wiedzą, jak funkcjonuje publiczna służba zdrowia w UK, zdecydowanie wolą rozmawiać z polskim psychologiem. Nie chodzi tu tylko o możliwość dogadania się, ale o wyrażenie siebie. Rozmowa z psychologiem powinna przebiegać w swobodnej atmosferze, bez potrzeby zastanawiania się nad doborem angielskich słówek, bez niepotrzebnego stresu.