Odchudzanie przez owijanie – czy to naprawdę działa?

Odchudzanie kojarzy się z restrykcyjną dietą oraz wzmożoną aktywnością fizyczną. Zdrowy tryb życia to właśnie odpowiedni sposób żywienia i regularny wysiłek fizyczny. Proces chudnięcia wspomagać można także w inny sposób, m.in. stosując suplementy diety czy balsamy wyszczuplająco-ujędrniające. Dużą skuteczność daje również odchudzanie przez owijanie.

Owijanie ciała folią – jak to działa?

Odchudzanie przez owijanie jest zabiegiem stosowanym w gabinetach kosmetycznych, centrach regeneracyjno-wypoczynkowych i ośrodkach SPA. Taki zabieg można również śmiało wykonać w domowym zaciszu. Wystarczy zwykła folia spożywcza. Owinięcie ciała folią sprawia, że w strategicznych miejscach wzrasta jego temperatura i zastosowane preparaty (balsamy, mleczka czy kremy) lepiej się wchłaniają. Należy jednak pamiętać, by nie owijać ciała zbyt mocno, ponieważ może to utrudnić krążenie oraz wywołać reakcję alergiczną – z racji na wydzielające się pod folią toksyny.

Owijanie ciała folią ma wiele zalet. Dzięki wzrostowi temperatury, przyspiesza spalanie tłuszczu, pozytywnie wpływa również na jędrność i sprężystość skóry, likwiduje cellulit. Owinięte ciało poci się, a wraz z potem wydalane są z organizmu szkodliwe substancje.

Odchudzanie przez owijanie – wykorzystanie miodu i glinki

Ciało pod folią powinno być odpowiednio przygotowane. Dobre efekty przynoszą masaże szorstką gąbką oraz poszczypywanie. Następnie smarujemy skórę odpowiednim mazidłem. Jako mazidło może służyć drogeryjny balsam, krem czy olejek, ale równie popularne są domowe papki z wykorzystaniem miodu. W gabinetach kosmetycznych z kolei wykorzystuje się glinkę (np. błękitną) i błoto morskie.

Owijanie ciała folią – na których partiach ciała wykonuje się zabieg?

Tak naprawdę folią można owijać cale ciało, ale najczęściej zabieg wykonuje się w okolicach szczególnie problematycznych, takich jak brzuch, biodra czy pośladki. Dobre efekty przynosi również owijanie dotkniętych cellulitem ud. Regularne owijanie ciała folią, wsparte odpowiednią dietę, pozwala zgubić nadprogramowe kilogramy, ale też poprawia kondycję skóry. Zwalcza cellulit, zmniejsza widoczność rozstępów, wygładza i ujędrnia ciało. Odchudzanie przez owijanie jest skuteczne nawet wtedy, gdy zabieg wykonujemy w domowym zaciszu, choć zdecydowanie lepsze efekty uzyskamy w gabinecie kosmetycznym.