Kontakt z niektórymi kosmetykami i substancjami chemicznymi, nieprawidłowa dieta czy stany zapalne toczące się wewnątrz organizmu mogą stać się przyczyną występowania zmian skórnych. Wiele z nich ma uciążliwy charakter, bo nie tylko nieestetycznie wygląda, ale swędzi i piecze, co powoduje znaczny dyskomfort. O ile niektóre zmiany skórne mogą zniknąć samoczynnie, inne powinien obejrzeć polski dermatolog Londyn. Kiedy warto skorzystać z jego usług?

Czym zajmuje się dermatolog?

Dermatologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się skórą i jej przydatkami. Oznacza to, że z porad lekarzy tej specjalności korzystają osoby borykające się z problemami skórnymi, problemami w obrębie paznokci, owłosionej skóry głowy oraz włosów. Dermatolog zajmuje się diagnozowaniem chorób skóry, leczeniem bądź zabiegowym usuwaniem zmian skórnych czy profilaktyką czerniaka. Problemy ze skórą głowy i nadmiernym wypadaniem włosów również mogą być wskazaniem do wizyty u dermatologa, choć zdarza się, że tacy pacjenci odsyłani są do trychologa, czyli „lekarza od włosów”.

Czym są zmiany skórne?

Zmianami skórnymi nazywamy takie punkty i plamy na skórze, które odróżniają się od zdrowej skóry, mają inny kolor i strukturę, nierzadko łuszczą się, swędzą, pieką lub dają uczucie gorąca. Zdarza się też, że wokół takiej zmiany pojawia się obrzęk, a nawet sączy się z niej płyn surowiczy. Łagodne zmiany skórne mogą być wynikiem podrażnienia spowodowanego przez stosowanie niektórych kosmetyków, nietolerancję pokarmową, mogą być nawet być objawem infekcji wirusowej. Jeśli jednak występowanie zmian utrzymuje się przez dłuższy czas, a zmiany te są uciążliwe dla pacjenta, powinien je obejrzeć polski dermatolog Londyn. Skierowanie do dermatologa może wystawić lekarz pierwszego kontaktu, możemy też udać się bezpośrednio do specjalisty świadczącego prywatną pomoc lekarską.

Polski dermatolog Londyn – kiedy skorzystać z jego usług?

Do dermatologa zgłaszamy się wtedy, gdy mamy jakiś problem ze skórą, włosami lub paznokciami, ale powinniśmy pamiętać, że wizyta u dermatologa może, a w niektórych sytuacjach nawet powinna mieć charakter profilaktyczny. Chodzi tu przede wszystkim o wszelkiego rodzaju znamiona barwnikowe, czyli tzw. pieprzyki. Osoby, które mają dużo pieprzyków powinny unikać przebywania na słońcu i przez cały rok stosować kremy z filtrem, a oprócz tego co najmniej raz w roku powinny zbadać swoje znamiona. Polski dermatolog Londyn obejrzy je w powiększeniu i oceni, czy znamiona nie wyglądają podejrzanie, czy nie istnieje ryzyko, że rozwija się rak skóry.

Dermatolog Londyn

Wizyta u dermatologa konieczna jest także wówczas, gdy pacjent boryka się z silnym trądzikiem, podejrzewa u siebie grzybicę skóry lub paznokci, ma problem z pękającymi naczynkami, narzeka na przesuszoną, łuszczącą się skórę. Wszelkie niepokojące zmiany skórne również są wskazaniem do wizyty u lekarza, w przeciwnym razie sytuacja może ulec pogorszeniu, a doprowadzenie skóry do poprzedniego stanu będzie nie lada wyzwaniem.