O problemach natury psychicznej na ogół wstydzimy się rozmawiać, chociaż wyznania gwiazd sportu, kina i sceny muzycznej zdecydowanie dodają nam odwagi. Depresja i nerwica przestały być tematami tabu, a wiele wskazuje na to, że w przyszłości otwarciej będziemy mówić także o innych chorobach psychicznych. Ale pomoc psychologa w Londynie wcale nie musi być związana z zaburzeniami chorobowymi. Psycholog udzieli wsparcia także tym, którzy walczą z bezsennością, chcą zrezygnować z nałogu, albo mają problemy w związkach.

Psycholog Londyn – jak znaleźć dobrego specjalistę?

Wizyta w gabinecie psychologa jest dla wielu sytuacją stresującą, dlatego dobrze, jeśli psycholog swoim zachowaniem nie powoduje, że samopoczucie pacjenta jeszcze się pogarsza. Zbyt napastliwe pytania, zmuszanie do zwierzeń, na które pacjent jeszcze nie ma ochoty, kąśliwe uwagi i lekceważące traktowanie problemów pacjenta zdecydowanie nie są cechami opisującymi dobrego specjalistę.

Jeśli nie chcemy, by ktoś ze znajomych wiedział o naszych problemach i chęci rozpoczęcia psychoterapii, raczej nie zapytamy ich, czy ktoś może polecić dobrego specjalistę. Nie pozostaje nic innego, jak poszukać takiej osoby na własną rękę. Jak to zrobić? Przede wszystkim warto zorientować się, czy w okolicy przyjmuje polski psycholog Londyn. Nawet jeśli w Londynie mieszkamy od dłuższego czasu i dobrze posługujemy się językiem angielskim, powinniśmy zastanowić się, czy to właśnie polski specjalista nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Wydaje się, że opowiadanie o prywatnych problemach i własnych uczuciach znacznie lepiej wychodzi, kiedy można to robić zupełnie swobodnie w języku, w którym myślimy. Można mówić z serca, nie zastanawiając się nad właściwym doborem słów.

Oczywiście ważne również, by wybrany psycholog był osobą empatyczną, a jednocześnie potrafiącą postawić granice i spojrzeć na wszystko z boku trzeźwym okiem. Powinien próbować dotrzeć do istoty problemu, ale nie nazbyt natarczywie. Powinien w końcu mieć dla pacjenta konkretne rady, jak wybrnąć z danej sytuacji i dar motywowania innych do działania.

Polski psycholog Londyn – oferta polskiej kliniki

W Londynie i innych większych miastach Wielkiej Brytanii działają polskie kliniki, które świadczą prywatne usługi medyczne, ale w bardzo atrakcyjnych cenach. W takiej klinice można zapisać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania lekarskie, ale równie dobrze można umówić wizytę u specjalistów, takich jak chirurg naczyniowy, alergolog, kardiolog czy ginekolog. Wielu z nich na miejscu wykonuje profesjonalne badania i drobne zabiegi. Dobra polska klinika w Londynie oferuje również pomoc psychologiczną.

Specjaliści w polskiej klinice dostępni są również wieczorem i w weekendy, co dla wielu pacjentów stanowi duże ułatwienie. Ci, którzy chcieliby wieczorem odwiedzić psychologa, mają taką możliwość. Co więcej, czasem uda się umówić wizytę jeszcze na ten sam dzień, choć z reguły należy to robić z wyprzedzeniem.

Polski psycholog Londyn dba o to, by pacjenci w jego gabinecie czuli się bezpiecznie i, na ile to możliwe, swobodnie. Chce pomóc każdej osobie, która zgłosi się po pomoc, niezależnie od tego, czy chodzi o nadmierną nadpobudliwość i nerwowość, bezsenność, walkę z nałogami czy ataki paniki.