Witaminoterapia pomaga odzyskać witalność

Teoretycznie wszyscy wiemy, jak ważne dla naszego organizmu jest spożywanie dużych ilości warzyw i owoców. To właśnie tam kryją się cenne pierwiastki i witaminy. Mimo tej świadomości wiele osób odżywia się bardzo niezdrowo, kupuje przetworzone produkty, unika natomiast warzyw i owoców, przez co traci witalność. Sposobem na odzyskanie witalności jest witaminoterapia.

Witaminoterapia w domowym zaciszu?

Wprowadzenie zmian w sposobie odżywiania z pewnością poprawi samopoczucie. Specjaliści ds. żywienia radzą, by podczas każdego posiłku spożywać porcję warzyw. Gdzie szukać informacji na temat wartości odżywczej warzyw? Warto przejrzeć popularne tabele żywienia, których nie brakuje w sieci internetowej. Dowiemy się z nich m.in., jakich witamin dostarczy konkretne warzywo i owoc. Owoce można próbować zastąpić sokami owocowymi, ale zwracamy uwagę na to, by nie zawierały konserwantów ani cukru.

W ciągu ostatnich kilku lat bardzo rozwinął się rynek suplementów diety. Mogą one rzeczywiście wspomóc funkcjonowanie organizmu. Z drugiej zaś strony lekarze przestrzegają przed przyjmowaniem znacznych ilości suplementów, szczególnie, gdy ich przyjmowaniu towarzyszą niepokojące objawy, albo pacjent jest przewlekle chory. Suplementy nie zastąpią zbilansowanej diety, ale mogą ją uzupełnić. Dopiero połączenie diety z dobrze dobranym suplementem dostarczy osłabionemu organizmowi odpowiedniej dawki witamin i tak przeprowadzona witaminoterapia w domowym zaciszu może mieć sens.

Witaminoterapia w ofercie ośrodków wypoczynkowych

Witaminoterapia w innej, profesjonalnej formie preparatów wprowadzanych dożylnie, stała się stałym punktem w ofercie wielu ośrodków wypoczynkowych, Centra zdrowia i regeneracji prześcigają się w stosowaniu rozwiązań, które mają pomóc wczasowiczom odzyskać siły. Witaminoterapia ma tę zaletę, że dostarczane organizmowi witaminy omijają układ trawienny i wchłaniają się w stu procentach. Rodzaj i dawka dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego klienta, dzięki czemu możliwa jest realna poprawa jego stanu zdrowia.

Kroplówki witaminowe gwarantują szybkie uzupełnienie witamin, minerałów mikro i makroelementów. Jeśli jednak chcemy, by efekty terapii witaminowej utrzymywały się długo, powinniśmy zmienić dawne, nie najlepsze nawyki żywieniowe i spróbować żyć aktywnie. Witalność w dużej mierze pochodzi od środka, ale czynniki zewnętrzne również mają na nią niemały wpływ. Ważne jest zatem, by dużo się ruszać, dobrze wysypiać i w miarę możliwości unikać sytuacji stresowych.