Pierwszym z kroków, jakie podejmuje się przechodząc na dietę, bądź starając się żyć zdrowiej, jest rezygnacja ze słodkich, gazowanych napojów i picie wody. Jest to nawyk jak najbardziej korzystny, który pozwoli nam na szybsze osiągniecie swoich celów. Dlaczego?

  1. Woda nawadnia lepiej niż słodkie napoje

Słodkie napoje nie przyswajają się w organizmie tak dobrze jak woda. Co więcej, tylko woda bezpośrednio zostanie przyswojona, inne napoje (nawet herbata) muszą przejść przemianom metabolicznym, żeby przerobić je na… wodę.

  1. Mamy mniejsze zapotrzebowanie na słodycze

Picie słodkich napojów sprawia, że mamy zwiększone pragnienie. Chcemy sięgać po kolejne szklanki słodkich napojów. Dzięki piciu czystej wody zaspokajamy nasze pragnienie oraz nie przyswajamy ogromnych ilości cukru.

  1. Jemy i pijemy mniej

Często, kiedy wydaje nam się, że jesteśmy głodni i podjadamy, to tak naprawdę wcale nie potrzebujemy jedzenia, a wody. Zaspokojenie pragnienia przez picie wody pozwala nam na wyregulowanie częstotliwości oraz ilości spożywanych przez nas pokarmów

  1. Poprawia się nam smak

Z piciem czystej wody jest jak z nieużywaniem dużej ilości soli i keczupu- po pewnym czasie zaczniemy wyczuwać wiele smaków dużo wyraźniej. Dzięki temu, że nie bombardujemy naszych kubków smakowych duża ilością słodkiego, inne zaczynają być bardziej wyczulone.

Jeżeli picie wody jest dla kogoś trudne, bo np. nie lubi jej smaku, to dobrym sposobem jest dodawanie do wody warzyw czy owoców (np. ogórka, cytryny, pomarańczy) czy np. mięty. Zmienia to smak wody i pozwala na przystosowanie się do zmian.