Krew to płynna tkanka, która pełni bardzo ważną funkcję w organizmie człowieka. W ciele zdrowej, dorosłej osoby, znajduje się około 5 litrów tego płynu ustrojowego. Dla krwi nie ma żadnego sztucznego zamiennika, dlatego w razie obfitego, zagrażającego życiu krwawienia, konieczna jest transfuzja z wykorzystaniem krwi od honorowych dawców. Krew doskonale odzwierciedla stan zdrowia pacjenta, dlatego ważne jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

Podstawowe badanie krwi

Badania krwi wykonuje się w wielu sytuacjach, np. w okresie ciąży, przed planowanymi zabiegami chirurgicznymi, w przebiegu chorób przewlekłych, a także w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Niestety wiele osób zapomina, że morfologię krwi warto regularnie wykonywać bez wyraźnego powodu. Wyniki badań krwi pokazują, czy w organizmie nie występują niedobory, czy nie toczy się stan zapalny, czy nie rozwijają się choroby, które nie dają jeszcze żadnych wyraźnych objawów.

Morfologia krwi należy do najczęściej przeprowadzanych badań. W laboratorium elementy morfotyczne krwi poddaje się analizie ilościowej i jakościowej. Wynik badania dostarcza informacji poglądowych na temat krwinek czerwonych, krwinek białych oraz płytek krwi. Badanie jest szybkie, a wynik zwykle dostępny jeszcze tego samego dnia. Jeśli chcemy, by badanie krwi w Londynie zostało wykonane w sposób jak najbardziej profesjonalny, a wyniki szybko zostały przygotowane do odbioru, warto odwiedzić polską klinikę, która dysponuje własnym laboratorium. Polska przychodnia w Londynie to miejsce przyjazne pacjentom, nowoczesne, dysponujące nowoczesnym sprzętem i przede wszystkim oferujące usługi medyczne na bardzo wysokim poziomie.

Badanie krwi w UK – kiedy warto wykonać?

Morfologię krwi wykonujemy profilaktycznie, nawet jeśli organizm nie wysyła żadnych niepokojących sygnałów. Częściej na badanie krwi w UK powinny zdecydować się osoby, które odczuwają przewlekłe zmęczenie, których masa ciała gwałtownie spadła, mimo braku zmian w sposobie odżywiania, a także te, które borykają się z nawracającymi infekcjami. Ponadto wskazaniem do badań są bóle kostne, skłonność do powstawania siniaków i trudno gojące się skaleczenia.

Krew warto badać zawsze, gdy odczuwamy zmiany w sposobie funkcjonowania organizmu. Jeśli nagle zaczęliśmy się szybciej męczyć, jeśli mamy problemy ze snem i koncentracją, jeśli odczuwamy duszności i kołatanie serca, jeśli masa ciała gwałtownie zmieniła się w górę lub w dół – badanie krwi w Londynie powinno być pierwszym podjętym działaniem. Z wynikiem zgłaszamy się do lekarza pierwszego kontaktu.

Badanie krwi w Londynie pozwala wykryć szereg nieprawidłowości

Jeśli parametry mierzone w morfologii wykażą odchylenia od normy, z jednej strony możliwe będzie podjęcie działań, dzięki którym owe odchylenia zostaną zlikwidowane, z drugiej zaś prowadzenie dalszej diagnostyki w określonym kierunku. Po podstawowym badaniu krwi jesteśmy w stanie ocenić kondycję organizmu i wskazać obszary, które wymagają dalszych badań. Morfologia pozwala wykryć stany zapalne toczące się w organizmie, infekcje, zaburzenia odporności, anemię, różnorodne choroby krwi, a także nowotwory.