Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej – przegląd

Coraz więcej kobiet może pozwolić sobie na zabiegi medycyny estetycznej. Ich rosnąca popularność sprawia, że ceny stopniowo maleją. O ile operacje plastyczne nadal budzą kontrowersje, o tyle niezbyt inwazyjne zabiegi stały się bardzo lubianym sposobem na poprawę wyglądu i samopoczucia. Do regularnego poprawiania urody bez użycia skalpela przyznaje się spore grono aktorek i celebrytek w każdym wieku. Również mężczyźni coraz częściej przekonują się do zabiegów medycyny estetycznej.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej:

Botoks, wypełnianie zmarszczek

Toksyna botulinowa (czyli popularny botoks) zawojowała rynek medycyny estetycznej. Wypełnianie zmarszczek jest stosunkowo bezpiecznym i niezbyt bolesnym zabiegiem. Substancja wprowadzane jest pod skórę za pośrednictwem cienkiej igły. Swoje właściwości zachowuje przez około pół roku, dlatego dla podtrzymania efektu konieczne jest powtarzanie zabiegu.

Regeneracja skóry, lifting przy użyciu osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe zostaje wyodrębnione z krwi pacjenta, a następnie wprowadzane pod skórę podczas wykonywania serii nakłuć różnej głębokości. Taki zabieg pobudza tkanki i naczynia krwionośne oraz wspomaga produkcję kolagenu. Skóra staje się odświeżona, promienna i elastyczna. Tego typu zabiegi medycyny estetycznej wykonuje się przede wszystkim na twarz, szyję, dekolt i dłonie.

Mezoterapia

Mezoterapię wykonuje się nie tylko w obrębie twarzy pacjenta, ale także wszędzie tam, gdzie pacjent sobie tego zażyczy. Pod skórę wprowadzane są specjalnie dobrane koktajle pozytywnie wpływające na jej kondycję. Do wykonania mezoterapii służy głowica zakończona mikroigiełkami.

Laserowe usuwanie blizn

Istnieje wiele preparatów do usuwania blizn i rozstępów, jednak nie są one tak skuteczne jak zabiegi wykonane przy użyciu lasera. Służą one usuwaniu blizn pooperacyjnych, pourazowych, trądzikowych, rozstępów i różnego rodzaju przebarwień. Laser emituje impulsy, które niszczą tkanki tworzące blizny i stymulują produkcję nowych.

Mikrodermabrazja

Zabiegi medycyny estetycznej mogą być wykonywane bez konieczności wprowadzania substancji pod skórę pacjenta. Mikrodermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu wierzchnich warstw naskórka i skóry właściwej. Zwykle są to zabiegi na twarz, dekolt, szyję, plecy i uda. Mikrodermabrazja powoduje złuszczanie martwego naskórka oraz skóry pokrytej bliznami, trądzikiem, przebarwieniami czy cellulitem. Skóra uzyskuje piękny koloryt, gładkość i elastyczność.