Dermatolog to lekarz zajmujący się problemami skórnymi, leczeniem rozmaitych zmian, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale niejednokrotnie są po prostu uciążliwe – bolą, swędzą, pieką, łuszczą się. W tej chwili dermatolodzy nie mogą narzekać na brak pacjentów. O ile w przeszłości wiele osób lekceważyło problemy skórne, o tyle dziś do dermatologa chodzimy ze wszystkim, począwszy od trądziku, poprzez problem wypadających włosów, skończywszy na kontrolowaniu znamion barwnikowych i usuwaniu blizn. Zapotrzebowanie na nowe gabinety jest naprawdę duże, dlatego nie dziwi fakt, że w Wielkiej Brytanii, obok specjalistów działających w ramach brytyjskiego systemu opieki zdrowotnej, działalność prowadzi polski dermatolog.

Skuteczne leczenie schorzeń dermatologicznych

Skuteczne leczenie problemów skórnych to często proces długotrwały, ponieważ powinien obejmować nie tylko likwidację objawów, ale również pierwotnego źródła problemu. Nie chodzi jedynie o to, by zlikwidować swędzącą wysypkę, ale by zdiagnozować, jaka była jej przyczyna. Niekiedy powodem występowania zmian skórnych jest choroba skóry, która ma dużą skłonność do nawrotów. Przykładem takiego schorzenia może być łuszczyca. W jej przypadku rzeczywiście skupiamy się na zwalczaniu objawów, bo jest to choroba dziedziczna, przewlekła, taka, która zostanie z pacjentem na zawsze, choć w wielu przypadkach udaje się pozyskać długie okresy reemisji. Jednocześnie pacjent powinien dbać o wzmocnienie skóry od środka – wdrożyć suplementację i zdrowo się odżywiać. Wskazane jest również unikanie sytuacji stresowych.

Innym razem zmiany skórne powstają w wyniku kontaktu z alergenem, podczas gdy dotychczas nie mieliśmy pojęcia o uczuleniu. Zdarza się, że alergia zostaje wykryta nawet w dorosłym życiu. Z kolei przyczyną występowania trądziku u dorosłych kobiet mogą być zmiany hormonalne. Nie trudno się domyśleć, że w wielu przypadkach leczenie zmian skórnych nie może ograniczać się wyłącznie do kontaktu z dermatologiem. Bywa tak, że konieczne jest konsultowanie dolegliwości z alergologiem, trychologiem, endokrynologiem czy immunologiem. Dobrze, jeśli specjaliści różnych dziedzin medycznych oferują swoje usługi w jednym miejscu. Polski dermatolog jest jednym z wielu lekarzy dostępnych w polskich placówkach medycznych w UK.

Polski dermatolog w polskiej klinice w UK

Polskie przychodnie medyczne w UK nie są zobowiązane do prowadzenia działalności na takich samych zasadach, jak brytyjskie placówki publiczne. Oznacza to, że mogą funkcjonować w taki sposób, jak odbywa się to w Polsce. To sprawia, że polscy pacjenci doskonale odnajdują się w polskich klinikach, tym bardziej że mają możliwość porozumiewania się w ojczystym języku. To bardzo ważne, by lekarz dermatolog, ale i każdy inny specjalista, mógł usłyszeć dokładny opis dolegliwości, a po postawieniu diagnozy mógł dokładnie wyjaśnić, jak będzie wyglądał przebieg leczenia.

Wizyta u lekarza dla wielu osób jest wydarzeniem stresującym, dlatego dobrze, jeśli słaba znajomość języka angielskiego nie powoduje dodatkowych nerwów. Zwróćmy również uwagę, że czas oczekiwania na wizytę u polskiego dermatologa jest bardzo krótki, co sprawia, że pacjent szybko może poznać przyczynę występowania niepokojących objawów.