Decyzja o emigracji zarobkowej rzadko zostaje podjęta nagle. Towarzyszą jej długie przemyślenia na temat rozłąki z rodziną i życia w obcym kraju. Ci, którzy decydują się na wyjazd, rozważają nie tylko, czy dana praca będzie dla nich odpowiednia, ale również, jak będzie wyglądało ich codzienne życie, gdzie będą robić zakupy, gdzie spędzać wolny czas, w jakiej przychodni się leczyć. Jeśli chodzi o to ostatnie i pracę w UK, warto zapoznać się z zasadami, jakie obowiązują obcokrajowców, którzy chcą korzystać z publicznej służby zdrowia w Wielkiej Brytanii. Dla niektórych doskonałym rozwiązaniem będzie polska przychodnia Londyn.

System opieki zdrowotnej w UK

Publiczna służba zdrowia w UK działa podobnie do systemu obowiązującego w Polsce, ale w niektórych aspektach występują znaczne różnice. Przede wszystkim warto pamiętać, że Wielka Brytania nie jest już członkiem Unii Europejskiej, dlatego po zakończeniu okresu przejściowego obcokrajowcom, którzy nie mają statusu osoby osiedlonej, może być trudniej skorzystać z bezpłatnej pomocy medycznej. Pozostałe osoby, które mieszkają i pracują w UK dłuższy czas, mogą korzystać z systemu na normalnych zasadach. Ale wielu Polaków nie chce tego robić. Wolą wybrać polską przychodnię, w której pomoc medyczną świadczy polski lekarz rodzinny i w której w krótkim czasie mogą umówić się na konsultacje do wielu specjalistów.

Jak działa polska przychodnia Londyn?

W Wielkiej Brytanii działają liczne placówki medyczne prowadzone przez osoby pochodzące z Polski. Lekarze, którzy zdecydowali się na wyjazd do UK, nie zawsze mogli znaleźć satysfakcjonującą pracę w szpitalach i klinikach brytyjskich, dlatego wielu z nich zdecydowało się na własną działalność. Polska przychodnia Londyn świadczy prywatną opiekę zdrowotną, ale mimo to nie może narzekać na brak pacjentów. Wszystko dla tego, że jakość świadczonych usług jest bardzo wysoka, a dostęp do specjalistów nieutrudniony. Na uwagę zasługuje również świetnej jakości sprzęt medyczny i przyjazna atmosfera panująca wewnątrz kliniki. Świetnym przykładem jest tutaj przychodnia Fast Medica.

Dlaczego warto skorzystać z oferty polskiej przychodni?

Polska przychodnia Londyn to miejsce przyjazne dla pacjentów. Nie chodzi jedynie o to, jak wygląda oczekiwanie na wizytę na miejscu i jaka atmosfera panuje w gabinecie lekarskim, ale również o fakt, że kolejki do specjalistów są krótkie bądź nie ma ich wcale. Niejednokrotnie zdarza się, że wizyta możliwa jest nawet tego samego dnia. Poza tym pacjenci mogą umówić się na konsultację również późnym wieczorem lub w weekend, co do osób pracujących stanowi duże ułatwienie.

W polskiej przychodni pracują doskonali specjaliści, wielu z nich zdobywało doświadczenie zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii, a co za tym idzie – cieszy się uznaniem pacjentów w obu krajach. Niektórzy lekarze nadal kontynuują pracę w ojczyźnie, więc mają świadomość, jak wygląda leczenie pacjentów z danym schorzeniem w Polsce. Dzięki znajomości języka polskiego bez trudu przeanalizują dostarczoną przez pacjenta dokumentację w polskim języku. Polscy pacjenci nie muszą się obawiać, że nie zostaną zrozumiani przez lekarza, że będą mieć problem z opisaniem dolegliwości w języku angielskim, albo że sami nie zrozumieją postawionej diagnozy i zaleceń lekarskich.